Anna Dąbrowska

dnia

Anna Dąbrowska. Artysta grafik.

Nazywam się Anna Dąbrowska. Ukończyłam studia wyższe na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom w pracowni rysunku pod kierunkiem prof. Izabelli Gustowskiej.

Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i grafiką (linoryt).

Tematyka moich prac rysunkowych i graficznych skupia się przede wszystkim wokół człowieka i jego świata wewnętrznego oraz relacji ze światem zewnętrznym. Poszukując form wyrazu, linia stała się mi najbliższą. Daje ona nieskończone możliwości działania. Jest zapisem emocji, gestów, rysów twarzy. Może być śladem na papierze czy narzędziem w trójwymiarze. Przerwana – staje się kreską.

Wykorzystując możliwości linii, mogę tworzyć prace w technice linorytu. Posługując się dłutem, wykonuję matrycę, z której następnie robię odbitki. Dzięki zastosowaniu koloru, czy przesunięciom, uzyskuję bardziej dynamiczny efekt końcowy pracy. Narzędzia, którymi posługuję się przy pracy, to ołówek, cienkopis, dłuta. Format prac to przeważnie A-4.

Moje zainteresowania krążą również wokół fotografii. Jest ona dla mnie pretekstem do pracy na slajdach i negatywach. Efektem tych działań jest stworzenie nowego obrazu poprzez połączenie kreski i koloru. W tej pracy wykorzystuję również element przypadku, który sugeruje mi kierunek dalszej pracy.

Jeden Komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.