Andrzejki z Niezłą Sztuką

dnia

Andrzejki z Niezłą Sztuką

Bez lania wosku i rzucania butami, ale za to z kulturalnie, smacznie i… nieźle. W piątek (24 listopada) spotkaliśmy się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej na andrzejkowym wieczorze z Niezłą Sztuką.

Spotkanie, na której mógł przyjść każdy, było przede wszystkim okazją do podsumowania i „zamknięcia” pierwszej edycji festiwalu, a także podziękowania wszystkim zaangażowanym w projekt.

– Pierwsza edycja odbyła się pod hasłem „Niezła Sztuka i Ty”. W ten sposób wyszliśmy do chełmian z propozycją aktywnego włączenia się w akcję. Jaki będzie motyw przewodni następnej edycji, to się okaże. Zaplanowaliśmy ją na 23-23 czerwca 2018 roku. Festiwal rozpocznie się w piątek, czyli ostatni dzień roku szkolnego. Chcemy w ten sposób poszerzyć nasze grono odbiorców i zainteresować imprezą młodzież. Planujemy też poszerzyć program o zaproszenie do czynnego udziału w festiwalu mieszkańców sąsiednich miast, Krasnegostawu czy Włodawy – zapowiedzieli podczas piątkowego spotkania w bibliotece (24 listopada) członkowie grupy „Niezła Sztuka”

Andrzejkowe spotkanie uświetnił koncert zespołu ProGramy oraz występ młodego i utalentowanego chłopaka z akordeonem, Michała Kryszczuka, ucznia V kl. szkoły muzycznej II stopnia. Część oficjalną zakończył słodki bufet, a na koniec na salę wjechał „niezły tort”.

.„Niezła Sztuka” to platforma do prezentacji talentów. Podczas lipcowej, dwudniowej, imprezy na pl. dr. E. Łuczkowskiego odbyły się m.in. wystawy fotografii, przedwojennej prasy i reklamy, pokaz charakteryzacji, projekcja filmu i wycieczka śladami dawnych kin chełmskich, a także koncerty z pogranicza kilku gatunków muzycznych. Wszystko grupka chełmian zorganizowała sama, dzięki wsparciu sponsorów i partnerów.