CHEŁM. II edycja Festiwalu „Niezła Sztuka”

dnia

Masz pomysł? Zgłoś się!

Już niebawem rusza kolejna edycja Festiwalu „Niezła Sztuka”. – Robisz coś fajnego lub masz ciekawe pomysły, jak rozbudować imprezę o kolejne wydarzenia? Zgłoś się do nas. Razem możemy więcej – zapraszają do udziału w projekcie organizatorzy.

Jak sami mówią o sobie, Niezła Sztuka to nieformalna grupa osób, które pewnego dnia spotkały się i postanowiły wspólnie coś stworzyć. W trakcie planowania akcji grupa zaczęła się rozrastać, a efektem ich wspólnej pracy był dwudniowy Festiwal „Niezła Sztuka”, który odbył się w lipcu ubiegłego roku na placu dra E. Łuczkowskiego.

– Do udziału w pierwszej edycji festiwalu zgłosiło się kilka naprawdę interesujących osób, dzięki którym udało się jeszcze bardziej poszerzyć program o kolejne wydarzenia kulturalne – pokaz charakteryzacji na żywo, wystawy grafiki i zdjęć, koncerty psalmów oraz chełmskich beatboxerów (notabene Andy to pierwszy beatboxer w Polsce). Mamy nadzieję, że to dopiero początek, a odwaga tych niesamowitych, młodych ludzi zmotywuje kolejne osoby do działania – mówi Grzegorz Chwesiuk, jeden z pomysłodawców i organizatorów Niezłej Sztuki.

– Od początku nasz cel był prosty. Chcemy pokazać, że liczba wydarzeń kulturalnych w mieście zależy również od nas samych, mieszkańców, a przede wszystkim, że w tym mieście żyje wiele niesamowitych osób, które potrzebują jedynie przestrzeni i zachęty, by pokazać siebie – to, co robią i w czym są dobre. Tym właśnie z założenia jest „Niezła Sztuka” – to taka platforma chełmskich talentów – dodaje Piotr Stelmaszczuk, organizator.

Masz zespół, grasz na jakimś instrumencie lub śpiewasz? Rysujesz lub malujesz? Piszesz do szuflady? Szyjesz lub dziergasz? Nieważne, czy interesujesz się fotografia, kinem, muzyką, tańcem, literaturą, sztuką plastyczną czy użytkową. Liczy się to, że masz talent, robisz coś co kochasz i chcesz się tym pochwalić. Uważasz, że nie masz nic do pokazania od siebie? Jesteś w błędzie! Możesz nie mieć miliona talentów, ale za to głowę pełną inspirujących pomysłów i chęć do pracy. Zgłoś się i dołączy do II edycji Festiwalu „Niezła Sztuka”, który odbędzie się w ostatni weekend czerwca. Napisz na niezlasztukachelm@gmail.com. Szczegóły na stronie http://www.niezlasztuka.org. Zapraszamy!