Lech Radwański i jego fotografie

dnia
 1. DSC01438bwm.jpgLech Radwańsk rocznik 1943

   

   

  Fotografia – przede wszystkim dokumentalna i dokument społeczny, fotoreportaż, fotografia krajobrazu. Główne inspiracje to fotografia wywodząca się z nurtu wystawy „Family of Man” Edwarda Steichena oraz licznych fotografów europejskich i amerykańskich.

  Fotografuje od 1958 r. Należy do i Foto-Klubu Ziemi Chełmskiej. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych w Chełmie, Krasnymstawie, Łucku, Słupsku, Uniejowie, Włodawie i Warszawie. Miał dwie wystawy indywidualne
  w Chełmie – „Chełm dawniej” i „Fotografia wyborcza”. Jego zdjęcia były publikowane w miesięcznikach „Fotografia” i „Foto”, ukraińskim miesięczniku „Wołyń”, albumach (m.in. „Ziemia Chełmska – skarby przyrody i kultury” i dwa albumy „W starym albumie mojego dziadka – Chełm i chełmianie w fotografii rodzinnej” wydane przez Muzeum Chełmskie), a także wydawnictwach krajoznawczych, turystycznych i promocyjnych. Kolekcjonuje literaturę fotograficzną głównie polską, czeską, rosyjską i amerykańską. Za najważniejszy album fotograficzny uważa „Rodzinę człowieczą” Edwarda Steichena.