Do trzech razy sztuka!

„Ukwiecenie” studni, malowanie muralu, wystawy malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii, koncerty, teatr ognia i rzeźbienie…w kredzie! To tylko kilka z atrakcji, jakie szykujemy dla Was w trzeciej edycji Niezłej Sztuki. Festiwal już od 21 do 23 czerwca na pl. Łuczkowskiego w Chełmie!

W tym roku takim nieformalnym „patronem” Niezłej Sztuki i bohaterem naszych plakatów oraz animacji jest znany chełmski aktor i reżyser, Czesław Dopieralski. Był on niezwykle utalentowanym mieszkańcem naszego miasta – wiemy, że w Chełmie jest więcej takich osób. Przez trzy dni będziemy więc nie tylko prezentować Wam ich twórczość, ale też zachęcać Was do odkrywania własnych talentów. Zarówno dorośli, jak i dzieci na Niezłej Sztuce będą mogli brać udział w różnych warsztatach oraz konkursach, które zorganizujemy razem z zaproszonymi artystami.

W tegorocznym programie festiwalu, m.in. wystawy malarskie, fotograficzne, prezentacje poezji, warsztaty dla widzów – w tym z rzeźbienia w chełmskiej kredzie. Nie zabraknie też koncertów. Od jazzowych (Mikrolementy Orkiestra – piątek 21 czerwca), przez bardziej rockowe (zespół Eddie/Hai pierwszego dnia festiwalu czy Kozaurus – Michal Kozar Trio, które zagra w niedzielę) aż po tybetańskie misy i gongi (Rodzinny Dom Kultury Pokoju w Dąbrówce pod opieką Jerzego „Słomy” Słomińskiego).
W sobotę wieczorem swój spektakl „Koniec świata” zaprezentuje kielecki Teatr Zbożowy działający przy Fundacji Studio TM. Każdy festiwalowy wieczór będzie się kończył pokazem teatru ognia na pl. Łuczkowskiego.

W tym roku podczas Niezłej Sztuki planujemy przeprowadzić także akcję „Kwietna Studnia” – polnymi kwiatami zostanie przystrojona studnia na placu Łuczkowskiego! Oprócz tego w ramach festiwalu przy ul. Pocztowej 17/19 powstanie mural. Jaki? Przekonacie się już niebawem.

Zapraszamy na Niezłą Sztukę!