Niezła Sztuka z Pasją!

Stowarzyszenie Twórcze „Pasja”

Jako grupa malarska „Pasja” istnieje od 1998 roku, a w 2005 przekształciła się w stowarzyszenie. Artyści z nim związani swoje prace wystawiali nie tylko w Chełmie, ale też, m.in. w Lublinie, Łęcznej, Szczebrzeszynie czy Nałęczowie.

W 2006 roku „Pasja” została uhonorowana nagrodą im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego, w kategorii animator kultury za bogatą działalność plastyczną oraz wkład na rzecz rozwoju życia artystycznego Chełma. Stowarzyszenie regularnie organizuje wystawy w swojej Galerii Pasja, oraz plenery i warsztaty malarskie. Aktywnie angażuje się także w życie społeczno- kulturalne Chełma.

Na Niezłej Sztuce stowarzyszenie to prezentuje swoje prace po raz pierwszy. „Niezła Sztuka z Pasją” to wystawa zbiorowa – członkowie grupy pokażą wybrane przez siebie dzieła. Ich prace są bardzo różnorodne, ponieważ w „Pasji” stawia się przede wszystkim na indywidualizm i poszukiwanie własnych środków artystycznego wyrazu. Tym, co je łączy jest jednak zawsze szukanie inspiracji w otaczającym świecie, naturze i emocjach.

rocznik `98 | malarstwo | wystawa „Niezła Sztuka z Pasją”

FB: https://www.facebook.com/pasjachelm/