Fotografie pełne emocji

Piotr Bielecki

swoją przygodę z aparatem rozpoczął jakieś 6-7 lat temu nieco przypadkowo – pierwszą lustrzankę „przejął” od siostry, która kupiła ją dla siebie. Od tej chwili on i aparat stali się nierozłączni. Fotografia stała się nie tylko jego pasją, ale też integralną częścią życia.

Według niego praca fotografa polega głównie na uwiecznianiu ważnych chwil i wyjątkowych emocji. Aby w spójny sposób połączyć te dwa światy stara się patrzeć przez obiektyw w niecodzienny sposób. W fotografii nie interesuje go nuda i utarte szlaki. Chce łamać schematy, rozwijać się i przesuwać granice w tym, co robi. W swojej pracy inspiruję się życiem codziennym, tym, co go otacza, ludźmi, ale też filmem i muzyką. Chociaż uważa, że dyplomy w pracy artystycznej nie są potrzebne to dla spełnienia własnych ambicji ukończył studia i jest dyplomowanym fotografem.

Tryptyk „Spętani”, który Piotr prezentuje na Niezłej Sztuce, stworzył ku pamięci „najlepszego człowieka, jakiego znał”. Widzom pozostawia całkowitą dowolność interpretacji tych fotografii.

rocznik `93 | fotografia | „Spętani”

FB: PiotrBieleckiCreations