Gdzie światło nocą, a gwiazd brak.

Łukasz Kowalski

programuje i fotografuje. Pochodzi z Chełma, ale obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Fotografią zajmuje się od 2012 roku.

Ukończył Akademię Fotografii oraz Uniwersytet Warszawski na wydziale dziennikarstwa ze specjalizacją fotografia. Pracował zawodowo jako fotoreporter dla Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia oraz Polska Press. Poza licznymi publikacjami zdjęć w gazetach grupy Polska Press i serwisach Polskiego Radia w dorobku posiada także wystawę zbiorową w siedzibie Polska Press oraz zdjęcia w publikacji książkowej na 90 – lecie Polskiego Radia (również twórczość zbiorowa). W fotografii inspiruje się wieloma rzeczami – zarówno obrazami z oglądanych filmów, jak i zasłyszanym zdaniem czy słowem wyrwanym z kontekstu.

Na Niezłej Sztuce prezentuje nocne zdjęcia Warszawy przedstawiające subiektywne piękno świateł wielkiego miasta widziane – jak sam mówi – oczami chełmskiego chłopaczka. Ta wystawa to niezła okazja, aby na pl. Łuczkowskiego zobaczyć niegasnące światła wielkiego miasta.

rocznik `90 | fotografia | Gdzie światło nocą, a gwiazd brak