Koniec świata będzie w Chełmie!

Kielecki Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów istnieje od 2009r. Wcześniej działał jako Teatr Da-Da, Studio Teatralno- Edukacyjne „Drama”, Studio Teatralno- Muzyczne „Jazz-Club”. Teatr ten skupia uzdolnioną artystycznie młodzież z Kielc. Spod jego skrzydeł wyszło już 12 dyplomowanych aktorów, którzy z powodzeniem realizują się na scenach ogólnopolskich oraz poza granicami kraju. Spektakle tego teatru realizowane przez młodzież często podejmują się komentowania otaczającego świata, dotykając takich problemów takich jak tolerancja, ksenofobia czy ogarniająca świat depresja.

Fundacja Studio TM za swoją działalność w 2013 r. otrzymała od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zaszczytną nagrodę i tytuł Najlepszej Fundacji Województwa Świętokrzyskiego za projekt ”Drama i Dramatyzm najskuteczniejszą metodą aktywizującą społecznie młodzież”.

Spektakl Teatru Zbożowego ,,Koniec świata, czyli satyra na wszechświat’’ jest efektem kreatywnej adaptacji poematu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Utwór rozgrywa się na ulicach włoskiej Bolonii, gdzie wszelkie znaki na niebie i ziemi zwiastują koniec świata. Klimat przedstawienia został utrzymany w tonie satyryczno- patetycznym. Muzyka i scenografia są dopełnieniem dialogów bohaterów, budują nastrój wyczekiwania i napięcia, a barwne, niestandardowe stroje aktorów odzwierciedlają ich wnętrza, nastroje i przynależność do klas społecznych. ,,Koniec świata’’ nie tylko zaciekawia widza, ale zapewnia mu także sporą dawkę humoru i niespodziewanych zwrotów akcji.

Spektakl ten w 2017 r. zajął III miejsce na 35. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych. Widzowie Niezłej Sztuki „Koniec świata, czyli satyrę na wszechświat” będą mogli zobaczyć go już w sobotę, 22 czerwca o godz. 21.30 na placu Łuczkowskiego w Chełmie.

Teatr Zbożowy z Kielc | Koniec świata, czyli satyra na wszechświat