Ogień na scenie

Co dzieje się za drzwiami muzeum po zapadnięciu zmroku? Stare eksponaty czekają martwo na jego ponowne otwarcie czy może cień wprawia je w nowe życie? Z pewnością sprawy mogą wymknąć się spod kontroli, gdy ogień wkradnie się w jego progi…

Spektakl Teatru Hesperydy pt. „Noc w muzeum” w ramach festiwalu Niezła Sztuka już w piątek, 21 czerwca, o godz. 22.00 na pl. Łuczkowskiego.

Teatr Hesperydy mieści się w Klubie Wojskowym w Chełmie (ul. Lubelska 139 C). Jest to teatr offowy, który wypracował własną ścieżkę poznawania sztuki. Jego realizacje to nie tylko tradycyjne spektakle sceniczne, ale również widowiska plenerowe z udziałem dźwięku i ognia.

Dzięki wspólnej pracy teatralnej grupa ta wyrabia w młodzieży umiejętność pracy w zespole, pobudza wyobraźnię, wrażliwość, poczucie estetyki. Wzbogaca wiedzę o człowieku, życiu i świecie poprzez przeżywanie, wczuwanie się w role oraz dystansowanie się od emocji kreowanej postaci. Otwiera nowe możliwości kształtowania swojej osobowości, pomaga rozwijać pozytywne cechy charakteru, takie jak tolerancja, życzliwość, otwartość i szczerość.

Osobą prowadzącą Teatr Hesperydy jest Elżbieta Dopieralska, córka Czesława Dopieralskiego – znanego chełmskiego aktora i reżysera, związanego przez długi czas z Teatrem Ziemi Chełmskiej. Tym samym kontynuuje ona jego dzieło i podtrzymuje teatralne tradycje swojej rodziny.

Drugiego dnia festiwalu (sobota 22 czerwca – o godz. 22.15) Teatr Hesperydy wystąpi także z pokazem fireshow, a wcześniej (w godz. 18.00-20.00) dla wszystkich chętnych poprowadzi bezogniowe warsztaty. Gorąco zapraszamy!