Mikroelementy Orkiestra

dnia

Zespół tworzy muzyczny organizm oparty na medytacyjnym transie, który jest wspólnym mianownikiem dla muzyków wywodzących się z różnych światów dźwiękowych. Wzajemna otwartość na energię poszczególnych członków składu oraz skłonność do spontanicznej improwizacji jest fundamentem tworzonej przez nich muzyki. W gronie artystów, którymi się inspirują (a także reinterpretują ich utwory) znajdują się tacy twórcy jak: John Coltrane, Fela Kuti czy Don Cherry.

Skład kapeli to wyjątkowy kolaż osobowości: najbardziej doświadczeni członkowie zespołu – ikona bębniarstwa w Polsce – Jerzy „Słoma” Słomiński oraz kontrabasista Karol „Kolor” Gadzało połączyli siły z muzykami związanymi ze świeżą alternatywną sceną muzyczną Lublina: Maćkiem Połynko, Łukaszem Prokopem, Jackiem Steinbrichem, Pawłem „Sindbadem” Stryczniewiczem, Łukaszem Krzywcem, Lidią Szpulką i Tadeuszem Cieślakiem (znanymi z takich formacji jak min. Sekta Denta, Joseph Wieniawski Sextet, Betanjehu, Freenology, Piołun czy Techytrze) oraz ugruntowanymi już na lubelskiej scenie muzykami zasilającymi sekcję dętą: Marcinem „Kabatem” Kowalczukiem oraz Piotrkiem „Maupą” Gołębiewskim znanymi m. in. z legendarnego składu „Skubańce”.

pełny skład zespołu:
Jerzy „Słoma” Słomiński- bębny i perkusjonalia
Karol „Kolor” Gadzało- kontrabas, bas
Maćkiem Połynko- gitara
Łukasz Prokop- gitara
Jackiem Steinbrich- klawisze
Paweł „Sindbad” Stryczniewicz- perkusja
Łukaszem Krzywiec- bębny i perkusjonalia
Lidią Szpulka- flet/ klarnet basowy
Tadeusz Cieślak- saksofon tenorowy/ klarnet basowy
Marcin „Kabat: Kowalczuk- puzon
Piotrek „Maupa” Gołębiewski- saksofon tenorowy

Koncert Mikroelementy Orkiestra na festiwalu Niezła Sztuka już w piątek, 21 czerwca, o godz. 19.00. Zespół zagra w pięcioosobowym składzie. Wstęp wolny. Zapraszamy!