Niezły widok!

„WIDOKI” to pochodząca z Chełma grupa artystów młodego pokolenia zajmująca się działaniami artystycznymi z zakresu malarstwa, grafiki, multimediów i streetartu. Podczas tegorocznej Niezłej Sztuki stworzą mural na ścianie przy ul. Pocztowej 17/19. Będzie to dzieło mające realny wpływ na życie mieszkańców mieszczącej się tam kamienicy – szara, betonowa ściana za sprawą sztuki stanie się kwietną, kolorową łąką.

W skład grupy „Widoki” wchodzą:
Magdalena Klaudia Żarnicka – malarka i projektantka wnętrz
Mateusz Z. – artysta malarz, grafik i muralista
Grzegorz W. – miłośnik streetartu i sztuki współczesnej
Mścibór R. – uzdolniony młody artysta amator, zajmujący się m.in. malarstwem ściennym
Patryk S. – muzyk, który będzie uprzyjemniał nam pracę dźwiękami gitary klasycznej
Anna P. – udzielać nam będzie nieocenionego wsparcia oraz pomocy technicznej.

„Podczas trwania III edycji festiwalu Niezła Sztuka chcemy stworzyć mural umilający codzienne życie mieszkańców kamienicy przy ulicy Pocztowej. Na ścianie powstanie widok pejzażu zamknięty w kanonie sztuki współczesnej. Głównym celem jest stworzenie trwałej pracy o przyjemnej w odbiorze kolorystyce i temacie nadającym dodatkowej głębi niewielkiemu podwórkowi. Istotnym elementem założenia jest jeden temat widziany oczami indywidualistów, zaś efekt końcowy będzie niespodzianką.”

Mural został zaprezentowany w niedzielę, ostatni dzień festiwalu. Mieszkańcom kamienicy, przy której się znajduje, bardzo się spodobał – usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii od nich. Cieszymy się, że mogliśmy wprowadzić w ich codzienne życie więcej kolorów! To jest naprawdę niezły widok!