Kwietna Studnia

Jak festiwal to musi być kolorowo! Dlatego na III edycję Niezłej Sztuki postanowiliśmy „ukwiecić” drewnianą studnię na placu Łuczkowskiego i świeżymi kwiatami nieco ją „ożywić”.

Ta zabytkowa studnia jest nie tylko sercem tego placu, ale też punktem orientacyjnym czy miejscem spotkań dla mieszkańców naszego miasta. Dla turystów i przyjezdnych z kolei popularnym motywem pamiątek, pocztówek czy folderów turystycznych z Chełma. Wiedzieliśmy więc, że każdy zauważy naszą festiwalową akcję z jej wykorzystaniem.

Do dekoracji studni użyte zostały kwiaty z przydomowych ogródków Pań, które na co dzień handlują nimi na chełmskim bazarku. „Kwiecenie” studni odbyło się pod okiem florystki Magdaleny Gącikowskiej, która na co dzień zajmuje się właśnie tworzeniem dekoracji kwiatowych na potrzeby różnych uroczystości. W pracy pomagała jej jedna z artystek prezentujących się podczas festiwalu, Renata Dziewulska oraz nasze kwiatowe wolontariuszki. Bez nich ten projekt by się nie udał!

Efekt finalny tak się nam spodobał, że postanowiliśmy przedłużyć ten projekt także po zakończeniu festiwalu. Będziemy wymieniać kwiaty na świeże, tak, aby studnia pozostała ukwiecona jak najdłużej i cieszyła swoim kolorowym widokiem wszystkich, którzy odwiedzą pl. Łuczkowskiego w Chełmie!

Zachęcamy Was do oglądania Kwietnej Studni oraz robieniu sobie przy niej zdjęć. Będzie nam naprawdę miło, jeśli później zamieścicie je na Facebooku czy Instagramie z hashtagami: #KwietnaStudnia i #NiezlaSztuka, tak, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej akcji 🙂

Jeszcze raz gorące podziękowania dla Magdaleny Gącikowskiej/ Magnolia – dekoracje i upominki za pomoc w kwieceniu studni!