Dominika Marek

Dominika Marek. Fotograf. Plastyk.

DOMKA_M

Wszystkie decyzje, jakie podejmujemy, determinują i wpływają na każde aspekty naszego życia. Niektóre z nich są na tyle ważne, że całkowicie zmieniają jego bieg. Czasami zastanawiam się, co by było, gdybym w wieku 11 lat trafiła do grupy wokalnej, jak planowałam. Tak się jednak nie stało. Od młodości towarzyszyła mi plastyka i do dziś jest ona obecna w moim życiu. Na szczęście.

Pierwsze kroki stawiałam w pracowni “ART-KRESKA” w Młodzieżowym Domu Kultury, pod okiem Krystyny Rutyny. To właśnie tam nabyłam wiedzę i umiejętności, które teraz mogę bez przeszkód wykorzystywać w swoich działaniach związanych z innymi dziedzinami sztuki.

Rok 2014 był dla mnie przełomowy. Stałam się wówczas częścią Grupy Paparazzi. Odnalazłam swoją największą pasję i zdobyłam wielu wspaniałych przyjaciół. Fotografia stała się ważnym elementem mojego życia. Od tego czasu współtworzyłam trzy wystawy – “Ballo”, “Opole 80” oraz “Dziecko”. Początek 2016 r. był dla mnie szczególny – po raz pierwszy zaprezentowałam swoją indywidualną wystawę “Pisane Tańcem”.

Od początku mojej fotograficznej drogi najwięcej zdjęć powstaje w studio, a moim ulubionym “tematem” są ludzie – od klasycznych portretów, przez fashion, do fotografii tańca. Im poświęcam najwięcej czasu i to one dają mi największą radość tworzenia.

Dzięki pracy w grupie powoli rozwijam też umiejętności organizacyjne. Jaki jest mój cel? Założyłam sobie, by połączyć w jedną, spójną całość dwie dziedziny, które dają mi radość, z którymi wiążę swoją przyszłość – malarstwo i fotografię. Tym właśnie jest projekt “W Szafach Malowane”.