Grzegorz Chwesiuk

Grzegorz Chwesiuk. Fotograf

grzes1

Jestem z Chełma. Jestem stąd!

Chodzę własnymi ścieżkami i lubię być w centrum wydarzeń. Dlatego fotoreportaż fascynuje mnie najbardziej. Poszukiwanie miejsca, natychmiastowa zmiana punktu widzenia – ruch i energia. Fotografia jest dla mnie przepustką do innych światów, przestrzeni i zdarzeń. Przepustką do świata ludzi, których fotografuję.

Od 2013 r. prezentuję chełmianom ich miasto, a także ich samych w corocznym kalendarzu. Ale kalendarze to nie wszystko, razem z nimi narodził się „Wieczór z Chełmską Fotografią”. Przedsięwzięcie, które ma na celu pokazanie Chełma z innej, nieznanej lokalnej społeczności perspektywy, a także pomoc innym. Stąd właśnie przeprowadzana co roku aukcja charytatywna, z której dochód jest przeznaczany na cele społeczne. Taka jest moja dewiza – łączyć i pomagać. Wiem, że razem możemy dużo więcej, stąd też m.in. akcja społeczna „Chełm po sąsiedzku” i stąd „Niezła sztuka”.

W 2016 r. współtworzyłem powstanie plenerowej galerii fotografii „Trzy Ściany”. Jest to miejsce otwarte na lokalną twórczość, gdzie i Ty możesz zaprezentować swoje fotografie.

Co chwilę coś nowego, w głowie pełno pomysłów. Samemu trudno mi za tym nadążyć. Ale taki już jestem i nie umiem inaczej…